رپورتاژ

یادگیری جامع پریمیر از مقدماتی تا حرفه ای ۲۰۲۳ (پروژه محور)

پژوهش‌های جهانی نشان می‌دهد که تدوینگرهای مسلط به نرم افزار آدوبی پریمیر و افتر افکت، به طور میانگین سالانه حدود ۷۰۳۶۱ دلار درآمد دارند. در ایران نیز اگر کار با نرم افزار پریمیر را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید و بتوانید محتوای ناب و کاربرپسند تولید کنید، قطعاً درآمد ماهانه قابل قبولی (از ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان) کسب خواهید کرد. امروزه کسب و کارهای بسیاری، به قدرت اعجاب‌آور محتوای ویدیویی پی برده‌اند و به‌شدت نیازمند شخصی هستند که بتواند کارهای ادیت ویدیو و تدوین را با این نرم افزار معروف انجام دهد؛ از این رو تقاضای افراد برای یادگیری شیوه کار با پریمیر پرو افزایش یافته است و مشتاقانه دنبال بهترین روش آموزش پریمیر هستند.

دوره های آموزش پریمیر
دوره های آموزش پریمیر

در این مقاله تصمیم داریم ۴ مورد از بهترین روش‌های یادگیری نرم افزار آدوب پریمیر را در کنار هم بررسی کنیم. همچنین در پایان مقاله، روشی عالی، کارآمد و حرفه‌ای برای یاد گرفتن ادیت ویدیو با این نرم افزار حرفه‌ای معرفی خواهیم کرد. در صورتی که شما هم به تولید محتوای ویدیویی و تدوین علاقه‌مند هستید و می‌خواهید به یک شخص متخصص و خبره در این زمینه تبدیل شوید، پیشنهاد می‌شود که مطلب پیش رو را از دست ندهید.

۱. خرید سی‌دی‌های آموزش پریمیر پرو از بازار و تماشای آن‌ها

یکی از روش‌های رایج و متداول یادگیری جامع نرم افزار آدوب پریمیر پرو از مقدماتی تا حرفه‌ای، خرید سی‌دی‌های آموزش پریمیر از بازار و تماشای دقیق و چندباره آن‌هاست. در گذشته اکثر افرادی که نمی‌خواستید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند، سی‌دی‌های نرم آفزار پریمیر را می‌خریدند و تماشا می‌کردند.

در این روش، احتمالاً مربی یک سری تمرین به دانشجویان می‌دهد؛ ولی مشکل اینجاست که کسی نیست تا نتیجه تمرین‌های خودتان را به او نشان دهید. در چنین مواقعی، یادگیری همراه با دردسر پیش می‌رود؛ چون دانشجو مجبور است مطالبی که آموخته را بارها تمرین کند و خودش به اشکالات خودش پی ببرد. در صورتی که می‌خواهید صفر تا صد پریمیر را به سرعت و به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید، بهتر است از روش خرید سی‌دی آموزشی و تماشای آن استفاده نکنید.

۲. شرکت در دوره‌های حرفه‌ای و غیرحضوری آموزش پریمیر تحت نظر اساتید برجسته

یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای یادگیری نرم افزار آدوب پریمیر، شرکت در دوره پریمیر به صورت آنلاین است. خوشبختانه در حال حاضر دوره‌های آنلاین متعددی برای یادگیری کار با پریمیر در کشورمان برگزار می‌شود که دوره‌های بسیار حرفه‌ای و پروژه‌محوری هستند.

در روش آموزش آنلاین، افراد به صورت آنلاین در ساعت مشخص در جلسه آموزش حاضر می‌شوند و مطالب را فرامی‌گیرند. همچنین دانشجویان ویدیوهای دوره را دریافت می‌کنند و هر زمانی که بتوانند ویدیوها را مشاهده می‌کنند. اگر دوره پروژه‌محوری برای آموزش پریمیر خریداری کنید، می‌توانید پروژه خود را همزمان با دوره پیش ببرید و در انتهای دوره آموزشی به استاد تحویل دهید. استاد پس از بررسی کامل پروژه، ایرادها و اشکالات را با شما در میان می‌گذارد تا بتوانید اصلاحات لازم را انجام دهید. پس از انجام اصلاحات، لازم است دوباره پروژه را به استاد تحویل دهید. این بار اگر مشکلی در پروژه شما نباشد، مدرک دوره به شما اختصاص می‌گیرد.

کار با نرم افزار پریمیر
کار با نرم افزار پریمیر

بسیاری از افراد دنبال یک دوره پریمیر خوب و حرفه‌ای هستند تا تکنیک‌های تدوین و ادیت ویدیو را یاد بگیرند. در پایان این مقاله یک دوره حرفه‌ای و جامع برای یادگیری صفر تا صد پریمیر به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید نحوه کار با پریمیر را به صورت آنلاین و حرفه‌ای فرابگیرید.

۳. شرکت در کلاس‌های حضوری آموزش پریمیر در شهرهای مختلف

یکی از روش‌های یادگیری جامع پریمیر از مقدماتی تا حرفه‌ای و به صورت پروژه‌محور، روش آموزش حضوری است. در این روش باید یک دوره خوب در شهر یا محل زندگی خودتان پیدا کنید و در کلاس‌های آموزشی آن حاضر شوید. این روش برای بسیاری از افراد جواب می‌دهد؛ چون در بسیاری از شهرها، مراکز مختلفی کلاس آموزش پریمیر برگزار می‌کنند؛ ولی احتمالاً افرادی که در شهرهای کوچک و روستاها زندگی می‌کنند، امکان شرکت در کلاس آموزش حضوری را ندارند؛ مگر اینکه به نزدیک‌ترین شهری بروند که کلاس آموزش حضوری پریمیر در آن برگزار می‌شود.

یکی از مزایای این روش آموزش پریمیر، پروژه‌محور بودن آن است. در واقع در این روش می‌توانید پروژه خود را با کامپیوتر، در منزل یا در کلاس آموزشی آماده کنید و در انتهای دوره به استاد تحویل دهید تا اشکالات‌تان را شناسایی و به شما اعلام کند. معمولاً قیمتی که موسسات آموزش برای دوره آموزشی حضوری خود در نظر می‌گیرند، بالاتر از قیمت آموزش آنلاین است؛ چون مراکز آموزش حضوری، هزینه زیادی برای اجاره کلاس، خرید تجهیزات و همکاری با استاد اختصاص می‌دهند.

۴. آموزش پریمیر به صورت رایگان از طریق ویدیوهای موجود در سطح اینترنت و یوتیوب

آخرین روشی که می‌خواهیم برای یادگیری نرم افزار آدوبی پریمیر ۲۰۱۹ یا نسخه‌های قبلی و بعدی آن معرفی کنیم، روش یادگیری پریمیر رایگان است. در حال حاضر دوره‌های آموزشی بسیاری در سطح اینترنت و یوتیوب وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید به صورت کاملاً رایگان، کار کردن با پریمیر را یاد بگیرید. تنها هزینه‌هایی که برای مشاهده این دوره‌های آموزشی باید صرف کنید، هزینه اینترنت است.

خوشبختانه دوره‌های آموزش رایگان پریمیر پرو، تنها به زبان فارسی محدود نمی‌شود و به زبان انگلیسی هم در یوتیوب وجود دارد. در صورت تسلط به زبان انگلیسی می‌توانید از این دوره‌ها هم برای یادگیری بهتر و کامل‌تر این نرم افزار تدوین و ادیت ویدیو استفاده کنید.

آموزش پریمیر به صورت رایگان
آموزش پریمیر به صورت رایگان

عیب دوره‌های آموزشی پریمیر به صورت رایگان این است که ممکن است همه چیزهایی که نیاز دارید را در این دوره‌ها یاد نگیرید. از طرفی این دوره‌ها، پروژه‌محور هم نیستند و لازم است خودتان برای خودتان پروژه‌ای تعریف کنید و آن را انجام دهید. سپس باید از یکی از اساتید حرفه‌ای و متخصصان آدوبی پریمیر پرو بخواهید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند.

در صورتی که هیچ آشنایی اولیه‌ای با نرم افزار تدوین و ادیت ویدیو آدوب پریمیر ندارید، بهتر است سراغ دوره‌های رایگان در یوتیوب نروید؛ چون این دوره‌ها، پشتیبانی ندارند و اگر سوالی برایتان پیش بیاید، کسی نیست که به آن پاسخ دهد. اگر به صورت مبتدی و اولیه با پریمیر و اصول کار آن با آن آشنا هستید، می‌توانید از دوره‌ها و ویدیوهای آموزشی رایگان استفاده کنید.

یادگیری حرفه‌ای و اصولی شیوه کار با پریمیر با دوره‌های آموزش پریمیر

در این مقاله تلاش کردیم ۴ مورد از روش‌های عالی برای یادگیری جامع و پروژه‌محور نرم افزار آدوبی پریمیر پرو (Adobe Premiere Pro) را مطرح کنیم. امیدواریم که آشنایی با هر کدام از این روش‌ها و کسب اطلاع در مورد مزایا و معایب هر کدام به شما کمک کند که مدل مناسب آموزش پریمیر را برای خودتان انتخاب کنید.

بسیاری از متخصصان نرم افزار پریمیر بر این باور هستند که شرکت در دوره‌های حرفه‌ای و پروژه‌محور پریمیر و یادگیری از اساتید کاردان و باتجربه، مؤثرترین و آسان‌ترین روش برای یادگیری کار با این نرم‌افزار است. در صورتی که شما هم دنبال خرید یک دوره جامع برای یادگیری تدوین و ادیت ویدیو با این نرم افزار هستید، مجموعه مکتب‌خونه، دوره‌های آموزش جامع و پروژه‌محور پریمیر را در وب‌سایت خود عرضه کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره‌ها و ثبت نام در آن‌ها پیشنهاد می‌شود به صفحه صفر تا صد آموزش پریمیر در وب‌سایت مکتب‌خونه مراجعه کنید.

امتیاز شما به این مطلب

فوتوسلفی

فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا