رپورتاژ

برای خرید لوازم یدکی ام وی ام ۱۱۰ به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید لوازم یدکی ام وی ام ۱۱۰ به چه نکاتی توجه کنیم؟

ام وی ام ۱۱۰ در ایران از دهه ۸۰ وارد بازار شد و تا امروز نیز خیلی از اون دستگاه ها هنوز در حال استفاده می باشد.

لوازم یدکی ام وی ام 110
لوازم یدکی ام وی ام ۱۱۰

این مدل با توجه میزان سال کار کردشان نیاز به مراجعه بیشتر به تعمیرگاه برای تعویض قطعات دارند. اما نکته ای که وجود دارد لوازم یدکی ام وی ام ۱۱۰ اصلی در بازار تقریبا نایاب است با توجه به عمر این خودرو خود شرکت مدیران خودرو نیز قطعات این مدل رو خیلی وارد کشور نمیکند و معمولا باید قطعات وارداتی با درجه کیفیت های مختلف رو تهیه کنید.

اما برای خرید باید بدانید از کجا خرید میکنید و با چه کیفیتی قطعه مورد نظر رو به شما می فروشند، وقتی بتوانید به فروشگاهی اعتماد کنید آنها باتوجه به تجربه ای که دارند قطعه با کیفیت را برای شما فراهم میکنند و میتوانید عمر طولانی تری از قطعه توقع داشته باشید.

قطعات ام وی ام ۱۱۰

بیایید در مورد قطعات یدکی خودرو MVM 110 صحبت کنیم. اگر سوار بر ام وی ام ۱۱۰ هستید، می دانید که این یک مدل خودروی محبوب ساخت کشور چین است. این خودرو عمر بالایی دارد و مانند هر خودرویی، در برخی مواقع به قطعات یدکی نیاز خواهید داشت.

بیایید با لنت ترمز شروع کنیم. اینها بسیار مهم هستند زیرا به کاهش سرعت ماشین شما در زمان نیاز به توقف کمک می کنند. به مرور زمان فرسوده می شوند و نیاز به تعویض دارند. اگر آنها را تعویض نکنید، ممکن است دیسک و کاسه ترمز خود را خراب کنید یا حتی دچار تصادف شوید. انواع مختلفی از لنت ترمز برای انتخاب وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که لنت ترمز مناسب را برای سبک رانندگی خود انتخاب کرده اید.

در مرحله بعد، فیلترهای روغن  این قطعه کوچک با از بین بردن کثیفی ها و سایر زباله ها به تمیز نگه داشتن روغن موتور شما کمک می کنند. با گذشت زمان، همه آنها می توانند با زباله مسدود شوند و باید تعویض شوند. انواع مختلفی از فیلترهای روغن برای انتخاب وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که فیلتر مناسب برای موتور خودرو خود را انتخاب کرده اید.

حالا بیایید در مورد شمع ها صحبت کنیم. اینها کوچک اما قدرتمند هستند زیرا جرقه ای ایجاد می کنند که سوخت موتور شما را مشتعل می کند. با گذشت زمان، آنها ممکن است فرسوده یا خراب شوند و نیاز به تعویض داشته باشند. انواع مختلفی از شمع ها برای انتخاب وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده و شمع مناسب را برای موتور ماشین خود انتخاب کرده اید.

فیلترهای هوا نیز مهم هستند زیرا به جلوگیری از گرد و غبار و سایر مواد زائد از موتور شما کمک می کنند. با گذشت زمان، همه آنها می توانند با زباله مسدود شوند و باید تعویض شوند. انواع مختلفی از فیلترهای هوا برای انتخاب وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که فیلتر مناسبی را برای موتور خودرو و نیازهای رانندگی خود انتخاب کرده اید.

رادیاتورها بسیار مهم هستند زیرا به حذف گرما از موتور شما و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد کمک می کنند. با گذشت زمان، همه آنها می توانند با زباله مسدود شوند یا نشت پیدا کنند و نیاز به تعویض داشته باشند. انواع مختلفی از رادیاتورها برای انتخاب وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که رادیاتور مناسب را برای سیستم خنک کننده خودرو خود انتخاب کرده اید.

تسمه های تایم بخشی از موتور خودروی شما هستند که کمک می کنند همه چیز به خوبی کار کند. آن‌ها حرکت سوپاپ‌ها و پیستون‌های موتور را همگام‌سازی می‌کنند، که باعث می‌شود ماشین شما کار کند. با گذشت زمان، آنها ممکن است فرسوده یا کشیده شوند و نیاز به تعویض داشته باشند. انواع مختلفی از تسمه تایم برای انتخاب وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که تسمه تایم مناسب را برای موتور خودروی خود انتخاب کرده اید.

البته در این میان باید به این مورد هم توجه داشته باشید چگونه یک فروشگاه خوب اینترنتی پیدا کنیم تا بتوانیم به انها اعتماد کنیم و تمام نیاز های خود را از آنها خریداری کنیم. بعضی وقتا باید حواسمان باشد ممکن است برای یک قطعه در بازار تهران چندین قیمت وجود داشته باشد و گاهی این اختلاف قیمت تا چندصد هزار تومان هم برسد اما پشت آن ارزونی یا گرونی دلیلی وجود دارد.

پس برای خرید قطعات اصلی مصرفی مثل تسمه تایم و قطعات موتوری اصلا کوتاهی نکنید زیرا شما ممکن تا چند سال نیاز به تعویض آنها نداشته باشید پس اصلا برای قیمت کیفیت را فدا نکنید. یکی از فروشگاه هایی که هم سابقه طولانی در فروش لوازم یدکی چینی در بازار دیجی کار شاپ می باشد که شما فقط با یک بار خرید قطعا مشتری دائم آنها خواهید بود.

بالاخره قطعات تعلیق را گرفتیم. اینها قطعاتی هستند که به شما کمک می کنند تا سواری ماشین شما نرم و راحت باشد. آنها شامل مواردی مانند شوک، پایه و فنر هستند. با گذشت زمان ممکن است فرسوده یا آسیب ببینند و نیاز به تعویض داشته باشند. انواع مختلفی از قطعات تعلیق برای انتخاب وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که برای سبک رانندگی خود یکی از آنها را انتخاب کرده اید.

بنابراین شما آن را دارید – خلاصه ای از برخی از رایج ترین قطعات یدکی خودرو MVM 110. به یاد داشته باشید، مراقبت از خودروی شما نیاز به تعمیر و نگهداری منظم و تعویض قطعات فرسوده یا آسیب دیده دارد.

امتیاز شما به این مطلب

فوتوسلفی

فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا