رپورتاژ

صفر تا صد خرید خانه در عمرانیه استانبول

صفر تا صد خرید خانه در عمرانیه استانبول

اگر قصد خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول را دارید، باید بدانید عمرانیه، یکی از محله‌های بین‌المللی استانبول و دومین منطقه پرجمعیت شهر است. این منطقه در مجاورت اوسکودار، بیکوز، آتاشهیر و سانجاک تپه، مکانی بوده‌است که در طول تاریخ تمدن‌های بسیاری در آن زندگی می‌کرده‌اند. بازار منطقه که مکان‌های تجاری و مراکز خرید در آن متمرکز است نیز، رنگارنگ و پر جنب و جوش است.

عمرانیه استانبول
عمرانیه استانبول

کلمه عمران عربی است و به معنای شادی، خوشبختی و رفاه‌ است. معنای اصلی آن به مکان توسعه‌یافته بازمی­‌گردد. در این منطقه در حالی که اثرات آب‌وهوای خشکی مشاهده می‌شود، اما بارش باران و برف در فصل‌های پاییز و زمستان نسبت به سایر مناطق استانبول بیشتر است. شما با خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول می‌توانید از سرسبزی و اقلیم مناسب آن بهره‌مند شوید. در این مقاله قصد داریم علاوه بر بررسی قیمت خانه در عمرانیه‌ استانبول، به معرفی این محل زیبا نیز بپردازیم.

محله عمرانیه‌ استانبول

عمرانیه جزو مناطق بسیار بزرگ در سمت آسیایی شهر استانبول است. تا چند سال پیش عمرانیه یک منطقه ابتدایی بود، اما اخیراً تغییرات زیادی در سراسر منطقه رخ‌داده‌است. عمرانیه با پروژه‌هایی مانند مجتمع ساختمانی، مراکز خرید بزرگ، مراکز تفریحی و شهرنشینی، سریع‌ترین منطقه در حال رشد در استانبول است.

عمرانیه درگذشته به‌عنوان یک روستای کوچک شناخته می‌شد و جمعیت آن بیش از ۱۰۰۰ نفر نبود، اما به دلیل مهاجرت به شهرها از مناطق روستایی آناتولی، جمعیت آن مانند سایر مناطق استانبول افزایش یافت. علاوه بر این، امروزه این منطقه جزو چهار محله‌ پرجمعیت استانبول است. به علت افزایش جمعیت و افزایش گردشگران و مهاجران، درنهایت طبیعت سبز خود را از دست داد و خانه‌های غیرقانونی متعددی به‌سرعت بدون توجه به شهرنشینی ساخته شد. پیمانکاران دریای سیاه زمین‌های خالی را مسکن و املاک ساختند. در دهه‌های گذشته، عمرانیه یک منطقه تجاری و پر جنب و جوش شناخته می‌شد. اولین کارفور (نوعی شرکت) بعد از مراکز محلی منطقه افتتاح شد و فروشگاه‌های خرید در امتداد خیابان شروع به بازگشایی کردند. به دلیل نوسازی سریع، سرمایه‌گذاران جذب عمرانیه شدند. اکنون شرکت‌ها و مراکز خرید بزرگ مانند ایکیا، زیمنس، بایر، بوش، بویاکا، AVM و میدان AVM در منطقه عمرانیه واقع شده‌اند.

اگرچه عمرانیه به مدرن‌شدن ادامه می‌دهد، اما از نظر برخی از افراد این منطقه همچنان به دنبال هویت قدیمی خود است، به این معنی که وقتی در اومرانیه هستید، آسمان‌خراش‌ها را می‌بینید ولی در حومه‌ها چیزهایی متفاوت از آسمان خراش یا مدرنیته می‌بینید. انتقاد رایج، تضاد بین جنبه تجاری منطقه و ویژگی اجتماعی آن است. بسیاری از استانبولی‌ها فکر می‌کنند که ساکنان عمرانیه هنوز روستایی، محافظه‌کار و بی‌سواد هستند و برای شهر استانبول مناسب نیستند.

اما در مورد خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول باید بگوییم که برای اطلاع از قیمت و شرایط خرید می‌توانید به سایت شرکت مهاجرتی اویم مراجعه کنید. شرکت مهاجرتی اویم استانبول در زمینه اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه در شهر استانبول ترکیه فعالیت می‌کند.

امکانات تفریحی و تاریخی عمرانیه

مکان‌های محبوب برای بازدید در عمرانیه‌ استانبول به شرح زیر هستند:

 • میدان تقسیم

وقتی که در مکان معروفی مانند میدان تقسیم توقف می‌­کنید، می‌توانید با تاریخ محلی استانبول آشنا شوید. می­‌توانید در کنار دریای این منطقه قدم بزنید یا از بازدید موزه‌های جذاب آن لذت ببرید.

نوشته های مشابه
 • بازار بزرگ

با رفتن به بازار بزرگ عمرانیه وارد پیچ ​​و خم خیابان‌های فروشگاهی در یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده جهان می­‌شوید و می­‌توانید صدها هزار شیء دست‌ساز را مشاهده و خریداری نمایید.

 • مسجد آبی

مسجد آبی با معماری میراثی مسجد و عناصر مذهبی طراحی شده‌است. هم‌چنین نام مستعار این سازه قرن هفدهمی به رنگ درخشان کاشی‌کاری داخلی آن اشاره دارد.

 • ایاصوفیه

این بنای نمادین زمانی یک کلیسا، سپس یک کلیسای جامع بیزانسی، بعدها یک مسجد و اکنون به بنایی یادبود و گنجینه ملی تبدیل شده‌است.

عمرانیه استانبول
عمرانیه استانبول
 • برج گالاتا

برج گالاتا نقطه دید قرون وسطایی استانبول است و منظره‌ای پانوراما در سراسر شهر دارد. این برج جزو سازه‌های تاریخی مهم شهر است.

 • پل بسفر

پل بسفر شامل یک رودخانه یا نهر است و به دریا راه دارد. با سفر یا مهاجرت به عمرانیه می‌توانید بر روی اولین پلی که دو قاره اروپا به آسیا را به هم متصل می‌کند قدم بزنید.

خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول

برای اقامت قانونی در استانبول، بسیاری از سرمایه‌گذاران و افراد از طریق خرید ملک اقدام به اخذ اقامت ترکیه می‌کنند که ورود و خروج آسان به ترکیه بدون نیاز به ویزا را تضمین می‌کند. از آ‌ن‌جایی که ترکیه در تلاش است تا با توسعه سطح سرمایه‌گذاری، به‌ویژه سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، سطح اقتصاد ترکیه را بالا ببرد، مزایای زیادی را برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی و افرادی که قصد خرید ملک را دارند، پس از مالکیت ارائه می‌دهد. جهت تحقق این اهداف، خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول را به شما توصیه می‌کنیم، چراکه مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. اما قیمت ملک در عمرانیه‌ استانبول به عوامل زیادی بستگی دارد. مساحت به مترمربع، محل ملک، تعداد خواب‌های یک‌خانه و غیره تأثیر زیادی بر روی قیمت آن خواهند داشت.

خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول
خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول

اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه در عمرانیه‌ استانبول

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این محله، پوشش سرسبز و بافت جنگلی آن است؛ لذا برای کسانی که دوستدار طبیعت و جنگل هستند بهترین انتخاب محله زیبای عمرانیه‌‌ است. هم‌چنین لازم به ذکر است که با خرید ملک یا خانه می‌توانید اقامت ترکیه را (چه به‌صورت موقت یا دائم) نیز دریافت کنید. ازاین‌رو اگر قصد اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول را دارید، باید اسناد و مدارکی را ارائه دهید. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • گذرنامه معتبر (مدت اعتبار: حداقل شش‌ماه) به‌صورت ترجمه‌شده به ترکی و تأییدشده توسط دفتر اسناد رسمی
 • بیمه درمانی برای صاحب ملک
 • سند ملک (تابو)
 • بیمه زلزله واحد املاک

دقت کنید اگر مالکیت به نام شرکت باشد نه شخص، باید اوراقی به مدارک قبلی اضافه شود که عبارتند از:

 • اسناد و گذرنامه برای افراد مجاز در شرکت

 • کپی گذرنامه (ترجمه‌شده) و باید توسط دفتر اسناد رسمی تأیید شود.
 • دو عدد عکس شخصی
 • آدرس محل سکونت و اطلاعات مرتبط با خانواده
 • شماره مالیات شرکت
 • اطلاعات ثبتی زمین

هم‌چنین پس از تکمیل این مدارک باید مراحل اخذ اقامت را طی کنید که این مراحل به شرح زیر هستند:

 • خرید ملک در ترکیه و گرفتن سند مالکیت
 • یک قرار ملاقات در اداره کل مدیریت مهاجرت در ترکیه رزرو کنید.

 • به‌وقت مصاحبه در اداره مهاجرت بروید و مدارک فوق را ارسال کنید.

 • هزینه‌های دریافت مجوز اقامت در ترکیه را بپردازید.
 • در صورت تأیید درخواست، کارت اقامت از طریق پست ترکیه (PTT) ارسال می‌شود.

مزایای اقامت پس از خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول

این نوع اقامت به افراد خارجی امتیازات زیادی در خاک ترکیه اعطا می‌کند که به شرح زیر هستند:

 • مجوز اقامت شما در ترکیه با امکان تمدید بدون مراحل پیچیده‌ است.
 • افراد خارجی با توجه به خرید ملک می‌توانند شناسنامه ترکیه‌ای دریافت کنند.
 • افتتاح حساب بانکی در بانک ترکیه
 • گرفتن گواهینامه رانندگی ترکیه با مراحل آسان

سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات در عمرانیه

قیمت مسکن در سال گذشته در بازار مسکن عمرانیه برای فروش ۲.۲۴ درصد افزایش‌ یافته‌است. علاوه بر این، میانگین زمان استهلاک در این محله ۲۱ سال است. طبق داده‌های سالانه، تا پایان سال ۲۰۲۰، باارزش‌ترین محله‌ها در منطقه عمرانیه برای مسکن عبارت‌اند از:

 • Tatlısu
 • Saray
 • İstiklal
 • Armağanevler
 • Elmalıkent

این نکته را هم ذکر کنیم که میانگین متراژ ملک مسکونی در محلات عمرانیه برای فروش ۱۰۰ مترمربع است.

جمع‌بندی

آگاهی از این اطلاعات می‌تواند شما را جهت خرید خرید ملک در عمرانیه‌ استانبول بسیار کمک نماید. شما با خرید خانه استانبول می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان اقامت و شهروندی ترکیه را دریافت کرده و از امکانات و امتیازات این کشور بهره‌مند شوید. حتما جهت خرید ملک در کشور ترکیه به موسسات معتبر مراجعه نمایید تا بتوانید بهترین خانه را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

امتیاز شما به این مطلب

فوتوسلفی

فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا