رپورتاژ

کاشت ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

کاشت دندان یک جایگزین دائمی و ماندگار برای دندان های از دست رفته می باشد، اما متاسفانه برای همه نیست. برای اطلاع از اینکه چه کسی ممکن است کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان نباشد تا پایان محتوا با ما همراه باشید. در همین ابتدای کار بگوییم ایمپلنت دیجیتال کار را برای شما آسان کرده است.

اگر دندان های آسیب دیده یا پوسیده دارید، ممکن است به ایمپلنت دندان فکر کنید، یکی از محبوب ترین گزینه های جایگزینی دندان. این راه حل فوق العاده لبخند و اعتماد به نفس شما را باز می گرداند، از از دست دادن استخوان فک جلوگیری کرده و شما می توانید به خوبی با آنها صحبت کنید.

ایمپلنت یک راه حل دائمی جایگزینی دندان است که تا پایان عمر با شما همراه خواهد بود. در حالی که آنها دارای مزیت های منحصر به فردی هستند که آنها را به گزینه برتر جایگزینی دندان در حال حاضر در دسترس تبدیل می کند، برخی از بیماران ممکن است کاندیدای خوبی برای روش کاشت دندان نباشند.

کاشت ایمپلنت دندان
کاشت ایمپلنت دندان

کاشت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

– کودکان و نوجوانان

سن یکی از معدود عوامل موثر بر کسانی است که کاندیدای خوبی برای ایمپلنت نیستند. رشد فک یک فرد جوان تا حدود ۱۷-۱۶ سالگی برای دختران و ۱۸-۱۹ سالگی برای پسران ادامه می یابد. تا آن زمان، قرار دادن پست ایمپلنت با جراحی می تواند رشد طبیعی فک را مختل ساخته و مانع رشد دندان‌های بالغ در موقعیت طبیعی خود شود.

– افراد سیگاری

اکثر دندانپزشکان قرار دادن ایمپلنت های دندانی را برای افرادی که سیگار می کشند یا تنباکوی بدون دود می جوند توصیه نمی کنند. محصولات تنباکو حاوی مواد شیمیایی مانند نیکوتین، مونوکسید کربن و سیانید هیدروژن هستند که از رساندن خون کافی به فک توسط بدن جلوگیری می کنند.

این به نوبه خود، توانایی بدن برای بهبودی مناسب را مهار می کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده اند که سیگار به طور قابل توجهی احتمال شکست ایمپلنت دندان را افزایش می دهد. اگر خطر بالایی برای شکست ایمپلنت وجود داشته باشد، اکثر دندانپزشکان ایمپلنت ترجیح می‌دهند این روش را انجام ندهند.

کاشت ایمپلنت دندان
کاشت ایمپلنت دندان

– افرادی که از دندان های خود مراقبت نمی کنند

بهداشت ضعیف دهان و دندان و بیماری های ناشی از این عدم مراقبت باعث می شود که بسیاری از انسان ها دندان های خود را از دست بدهند.

درست است که ایمپلنت های دندان برای جایگزینی دندان های از دست رفته طراحی شده اند، اما اگر بیمار دندان های خود را به دلیل پوسیدگی یا بیماری لثه از دست داده باشد، انجام این روش شاید غیر ممکن باشد.

به عبارتی، این افراد بهداشت دهان و دندان را رعایت ننموده و در این صورت ممکن است واجد شرایط این روش نباشند. ایمپلنت های دندان در برابر پوسیدگی دندان غیرقابل نفوذ هستند، اما اگر بیمار بهداشت دندان های خود را رعایت نکند، ناحیه اطراف ایمپلنت همچنان می تواند منجر به پری ایمپلنتیت شود.

– افراد بسیار مسن به استثنای برخی موارد

افراد مسنی که برخی یا تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند، کاندیدای ایده‌آلی برای ایمپلنت‌های دندانی، به‌ویژه پروتزهای نگهدارنده ایمپلنت هستند. با این حال، به طور کلی، دندانپزشکان ایمپلنت، جراحان دهان، و پریودنتیست ها قبل از توصیه ایمپلنت برای بیماران بالای ۸۵ سال تردید دارند.

علاوه بر این، خطرات مربوط به جراحی از هر نوعی که فرد به سن پیری می رسد، بزرگتر می شود. به جز این، ایمپلنت های دندان طوری طراحی شده اند که برای چندین دهه دوام داشته باشند، چیزی که افراد بالای ۸۵ سال به سادگی به آن نیازی نخواهند داشت. با توجه به قیمت ایمپلنت دندان باید تمامی جوانب برای این خدمات را در نظر بگیرید.

کاشت ایمپلنت دندان
کاشت ایمپلنت دندان

جمع بندی

از دست دادن دندان ها می تواند سلامت دهان، سلامت کلی بدن و سبک زندگی شما را به خطر بیندازد. اما نیازی نیست که نگران باشید زیرا ایمپلنت دندان می تواند سلامت و کیفیت زندگی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

اگر شما نیز به ایمپلنت دندان فکر می کنید و می خواهید بدانید که آیا کاندید مناسبی هستید، می توانید با مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر شهاب محمدی واقع در غرب تهران مراجعه نمایید، یک مرکز حرفه ای با تجهیزات پیشرفته که قطعا نتایج شگفت انگیزی را برای شما رقم خواهد زد.

امتیاز شما به این مطلب

فوتوسلفی

فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا