اخبار بازیگران

درگذشت فخری نیکزاد مجری گل ها ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ + دلیل فوت

درگذشت فخری نیکزاد مجری گل ها ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ + دلیل فوت

درگذشت فخری نیکزاد مجری گل ها ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ که خانم فخری نیکزاد گوینده و مجری برنامه موسیقی گلها به دلیل کهولت سن فوت کردند.

فوت فخری نیکزاد
فوت فخری نیکزاد

فوت فخری نیکزاد

فخری نیکزاد گوینده اشعار برنامه رادیویی «گل‌ ها»  در قبل از انقلاب که هنرمندان برجسته موسیقی ایرانی همچون استاد شجریان، بنان، ادیب خوانساری، حسین قوامی… در آن به اجرای برنامه های ماندگار آواز ایرانی می‌پرداختند، درگذشت.

بیوگرافی فخری نیکزاد

او که از گویندگان اصلی برنامه گلها بود، با ادغام رادیو و تلویزیون، به دعوت «هوشنگ ابتهاج» به همکاری با برنامه «گل‌های تازه»، پرداخت و این همکاری تا پایان کار این برنامه ادامه یافت.

فخری نیکزاد متولد ۲ مرداد ۱۳۲۰ بود و در سال ۱۳۶۲ از ایران خارج شد، او روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در لندن درگذشت.

نیکزاد در نوروز سال ۱۳۴۷ در دو آزمون گویندگی برای رادیو و تلویزیون شرکت می‌کند و نخستین گویندگی را در برنامه «شهر آفتاب» در معرفی کتاب در تلویزیون برگزار می‌کند. بعد در برنامهٔ «هفت شهر عشق» که اختصاص به شعر و موسیقی عرفانی داشته، کار گویندگی را برعهده می‌گیرد. وی با ادغام رادیو و تلویزیون در یکدیگر، به دعوت «هوشنگ ابتهاج» به همکاری با برنامهٔ «گل‌های تازه»، که جایگزین گل‌های پیرنیایی شده بود، می‌پردازد و این همکاری تا پایان کار «گل‌های تازه» ادامه می‌یابد.

فخری نیکزاد در سال ۱۳۶۲ از ایران خارج شد و تا قبل از مرگ، ساکن شهر لندن در کشور بریتانیا بود.

گردآوری: فوتوسلفی

امتیاز شما به این مطلب

فوتوسلفی

فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا